Nominacja do Złotej Statuetki Lider Polskiego Biznesu

Wśród nominowanych do Złotej Statuetki Lider Polskiego Biznesu znalazło się między innymi nasze Biuro. Zostaliśmy nominowani za dynamiczny rozwój, szczególną dbałość o jakość świadczonych usług, a także za konsekwentne budowanie wizerunku firmy społecznie odpowiedzialnej.

 
W sobotę 22 stycznia 2011 roku w Teatrze Wielkim — Operze Narodowej w Warszawie uhonorowano najlepszych z najlepszych w Konkursie Lider Polskiego Biznesu 2010. W uroczystości uczestniczyli członkowie BCC, politycy, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych i duchowieństwa.
 
W czasie koncertu galowego najpiękniejsze utwory Glenna Millera i amerykańskiego swingu zagrał Big Band Zbigniewa Namysłowskiego z udziałem Anny Serafińskiej.


 
Od 1991 roku Business Centre Club przyznaje Złote Statuetki Lidera Polskiego Biznesu firmom i ich szefom. Tym, którzy w swojej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale i etyką prowadzenia działalności gospodarczej oraz troską o sprawy państwowe.
 
Laureatami Złotych Statuetek zostali: Amitech Poland Sp. z o.o., Bombardier Transprtation (ZWUS) Polska Sp. z o.o., Centrum Edukacji Oskar, Delic-Pol SA, Drutem SA, Farby Kabe Polska Sp. z o.o., Mantor SA, Polnord SA, Przemysłowe Centrum Optyki SA, TOBACCO Trading International Poland Sp. z o.o. oraz Zakłady Automatyki KOMBUD SA.
 
Nagrodę Specjalną BCC otrzymał Leszek Miler za osobiste podjęcie w 2003 roku decyzji o obniżeniu podatku dla przedsiębiorców z 27% do 19% zwiększającym wpływy do budżetu państwa, za doprowadzenie do uchwalenia pierwszej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz za wprowadzenie Polski do Unii Europejskiej na warunkach korzystnych dla polskiej gospodarki i pracodawców.
 
Business Centre Club od 20 lat wspiera instytucje i osoby potrzebujące. Członkowie Klubu przekazali ponad miliard złotych na działania pomocowe. Pragnąc uhonorować osoby zaangażowane społecznie, BCC wspólnie z Fundacją NADZIEJA, ustanowili w 2006 roku Medal Solidarności Społecznej. Medale wręczył kardynał Kazimierz Nycz, a jego laureatmi zostali: Agnieszka Świergiel, Karol Cebula, Paweł Łukasiak, Roman Nowicki oraz Maciej Owczarek.
 
Po części oficjalnej rozpoczął się koktajl. Nominowanych i Laureatów otoczyli dziennikarze. Gala zakończyła się Aukcją Charytatywną na rzecz Fundacji Synapsis oraz Fundacji Rodzin Adopcyjnych.