Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Jako jedno z największych biur projektowo-inżynierskich w Polsce świadomi jesteśmy roli w otaczającej nas społeczności. Chcemy by postrzegano nas jako firmę społecznie odpowiedzialną. W naszej działalności kierujemy się strategią społecznej odpowiedzialności biznesu, a nasze działania kierujemy do grup wskazanych w strategii CSR.

Dzieci

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza
Od 2003 roku nasza Spółka opiekuje się placówką opiekuńczo-wychowawczą, która przez ten czas kilkakrotnie zmieniała swoje oblicze, dostosowując się do przepisów i zmieniającego się świata. Obecnie Centrum Usług Wspólnych zarządza placówką opiekuńczo-wychowawczą podzieloną na pięć mieszkań, w których – pod opieką wychowawców – funkcjonują „rodzinki”, czyli dzieciaki od 5 do 18 roku życia. Tradycyjnie już organizujemy dla dzieciaków kolację wigilijną oraz wcielamy się w rolę Dzieciątka. Każdego roku w styczniu organizujemy Święto Pizzy, kiedy to każdy ma pizzę tylko dla Siebie! Zastawiamy stół na Śniadanie Wielkanocne i dbamy o symbolicznego Zajączka. Jesteśmy z dzieciakami podczas uroczystości komunijnych i podczas letnich wycieczek. Staramy się, by każdy uczeń we wrześniu dostał do szkolnego plecaka coś kolorowego.
Image

Nauka

Image
Partner ZSTiO nr3 w Chorzowie Batorym
W 2015 roku podpisaliśmy umowę partnerską o współpracy Szkoły i naszego Biura, w zakresie wspierania kształcenia zawodowego uczniów, objęcia uczniów szczególnie wyróżniających się stypendiami fundowanymi, a także umożliwienie im zdobywania doświadczeń w czasie pracy w strukturach zespołów, wspierających pracę Biura. W ramach cyklu spotkań dla uczniów klas o profilu elektrycznym, mechatronicznym i informatycznym prowadzimy mutimedialne wykłady poświęcone m.in. zagadnieniom energetyki.

Kultura

Teatr Korez

Teatr Mirosława Neinerta z siedzibą w Katowicach, to instytucja bliska naszemu sercu. Scena Teatru Korez to nie tylko przedstawienia, a również wystawy fotograficzne, spotkania literackie i projekcje filmowe. Teatr jest współorganizatorem Letnich Ogrodów Teatralnych w Katowicach, przy teatrze działa również galeria, która gości wystawy malarzy, grafików i fotografów.

Teatr Śląski

Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach to także nasz Przyjaciel. Teatr jest największą sceną dramatyczną na Górnym Śląsku. Wychodząc z założenia, że z natury swojej teatr jest dziedziną syntetyzującą sztukę, oferta artystyczna Teatru Śląskiego poszerzana jest o spotkania literackie, prezentacje plastyki i muzyki. W dwóch galeriach, zorganizowanych w foyer Dużej Sceny i Sceny Kameralnej, prezentowane są wystawy plastyczne o tematyce teatralnej. Eksponowały one teatralne lub literackie wątki w twórczości Jerzego Dudy-Gracza, Macieja Bieniasza, Zygmunta Brachmańskiego, Henryka Wańka, Adama Myjaka, Romana Kalarusa, Tadeusza Siary, Güntera Grassa, Stanisława Mazusia, Romana Maciuszkiewicza i wielu innych. Katowicką scenę wspierają śląscy przedsiębiorcy. Wśród nich jest ENERGOPROJEKT-KATOWICE SA, a Prezes EPK – Łukasz Grela – jest Członkiem Rady Mecenasów. Rada Mecenasów udziela pomocy (nie tylko finansowej), jest wsparciem dla wszystkich zamierzonych artystycznych przedsięwzięć, których budżet nie pozwala na realizację.

Image

Sport

Katarzyna Ziębik

Reprezentka Kadry Polski w parabadmintonie. Zdobyła w Irlandii Północnej złoto, zostając międzynarodową mistrzynią tego kraju w parabadmintonie w kategorii SL3 w roku 2016. Kategoria SL3 polega na tym, że zawodnicy grają na połowie kortu, ze względu na stopień niepełnosprawności.

Działalność charytatywna

Angażujemy się w lokalne akcje charytatywne, konkursy w przedszkolach, szkołach, klubach sportowych. Pomagamy w realizacji własnych pasji.

Współpraca z Fundacjami

Fundacja Primus Dzieciom – Spełniamy Dziecięce Marzenia, „Nasze Zdrowie”, „Homo-Homini” i „Zdążyć z pomocą”, „Alivia”, „Tauron”, Fankomitywa, Ars Magna. Systematycznie przekazujemy sprzęt komputerowy do szkół podstawowych i przedszkoli.

Wykaz instytucji, którym udzieliliśmy wsparcia:

Bezpieczny Dom, Caritas Polska, Centrum Sztuki Filmowej, Chcę Słyszeć, Darowizna Szlachetna Paczka, Fundacja Alivia, Fundacja Ars Magna, Fundacja Funkomitywa, Fundacja Gajusz przy PGE GIEK SA Bełchatów, Fundacja Jupiter, Fundacja Korczak, Fundacja Pomóż i Ty, Fundacja Słoneczko, Fundacja Tauron, Fundacja Wspomagania Oświaty Połaniec, Fundacja Zwierzę nie jest rzeczą, Klub Wysokogórski , Konkurs Energetyczny, Fundacja Nasz Śląsk, Opera Śląska, Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Józefa w Katowicach, Parafia Imienia NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich, PCK, Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Kielcach, Silesiathletics, Stowarzyszenie Pielęgniarsko – Opiekuńcze „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju i Pomocy Dziecku, Śląska Noc Naukowców Politechniki Śląskiej, Teatr Korez, Zespół Szkół Specjalnych w Sosnowcu, Zespół Szkół Sportowych Mysłowice, Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie.

Skontaktuj się z nami

ENERGOPROJEKT-KATOWICE SA

40-159 Katowice

ul. Jesionowa 15

32 20 89 215

epk@epk.com.pl