Aktualności

Pierwsze polsko-koreańskie forum energetyki jądrowej

20 września w Warszawie odbyło się pierwsze polsko-koreańskie forum energetyki jądrowej zorganizowane przez Ministerstwo Energii wspólnie z Ambasadą Korei Południowej.

Forum daje możliwość poznania firm i organizacji związanych z energetyką jądrową w obu krajach oraz prowadzenie interaktywnego dialogu na temat współpracy biznesowej na rynku globalnym.

Przedstawiciele Koreańskich form deklarują chęć aktywnego uczestnictwa w polskim programie jądrowym. W Forum uczestniczyli Łukasz Grela, Michał Woźniczka, Olgierd Sikora, Janusz Kurpas i Rafał Szubert. "Realizując projekt jądrowy polski rząd od samego początku przywiązuje wagę do możliwie dużego zaangażowania krajowego przemysłu, począwszy od etapu projektowania, poprzez sam etap budowy elektrowni, jej eksploatację i serwisowanie. Najwyższe wymagania i standardy obowiązujące w sektorze jądrowym pozytywnie wpłyną na rozwój sektora energetycznego w Polsce" - powiedział podczas otwarcia Forum Z-ca Dyrektora Departamentu Energii Jądrowej Ministerstwa Energii Zbigniew Kubacki.

Jak podkreślił otwierając Forum ambasador Korei Płd. w Polsce Sung-Joo Choi, "jako strategiczny partner Polski, Republika Korei jest gotowa wziąć udział w projekcie polskiej elektrowni jądrowej, na zasadzie obopólnych korzyści". Ambasador przypomniał, że zgodnie z deklaracją o strategicznym partnerstwie z 2013 r. Polska i Korea Płd. są zobowiązane do wspólnego poszukiwania istotnych obszarów wzajemnie korzystnej współpracy.

W Forum wzięło udział blisko 200 przedstawicieli sektora energetycznego z obu krajów posiadających doświadczenie i kompetencje w realizacji projektów w branży jądrowej: producentów komponentów dla energetyki, biur projektowych, firm montażowych, izb gospodarczych, uniwersytetów i ośrodków naukowych oraz agencji rządowych.

Skontaktuj się z nami

ENERGOPROJEKT-KATOWICE SA

40-159 Katowice

ul. Jesionowa 15

32 20 89 215

epk@epk.com.pl