Aktualności

Katowice Business Run – Pobiegniesz, Pomożesz! Bieg sztafetowy już w niedzielę!

Już po raz trzeci biegniemy w Katowice Business Run, który jest jedynym w swoim rodzaju charytatywnym biegiem biznesowym w formie sztafety.

Biorąc w nim udział wspieramy podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która na co dzień pomaga osobom po amputacjach, osobom, które w wyniku różnych zrządzeń losu – wypadków lub chorób, zostały poddane amputacjom. Ta sytuacja zmieniła całe ich życie. Często poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach. Borykają się z odrzuceniem, problemami finansowymi, nie potrafią zaakceptować swojej sytuacji. Ale przy tym mają swoje marzenia – o normalnym funkcjonowaniu, o życiu w społeczeństwie, a nie poza nim, o podjęciu nauki i pracy. Najczęściej jednak marzą o tym by bez strachu wyjść z domu, wsiąść do tramwaju, iść na zakupy, wyjść po schodach, jeździć na rowerze, zagrać w piłkę, tańczyć czy biegać...

W 2016 biegniemy dla Pauliny!

Paulina Zabłocka ma 24 lata i mieszka w Katowicach. W 2008 roku miała poważny wypadek, wpadła pod pociąg. Pomimo że nic nie pamięta z tego dnia, niestety konswekwecje wypadku nie dawały o sobie zapomnieć. Po amputacjach obu kończyn dolnych cierpiała także z powodu depresji. Jednak nie ma tego złego, co by nie wyszło na dobre - całe nieszczęście, które spotkało tę młodą dziewczynę, pozwoliło jej odnaleźć w sobie nieprawdopodobą energię i wewnętrzną siłę. Paulina stała się o wiele, wiele silniejsza, niż kiedyś. Z radością uczestniczy w profesjonalnych sesjach zdjęciowych, gdyż, jak sama mówi, bycie niepełnosprawnym nie zwalnia z dbania o swój wizerunek. Teraz, z niekończącym się apetytem na każdy dzień, jedyne czygo potrzebuje by móc żyć w pełni nie tylko mentalnie ale też fizycznie, to dobrej jakości protezy. Obecnie marzy o bieganiu, pływaniu, aktywnym spędzaniu czasu.

Oprócz realizacji celu charytatywnego Katowice Business Run:

  • promuje zdrowy styl życia
  • integruje środowiska biznesowe
  • promuje Katowice jako miasto przyjazne mieszkańcom

Nasze drużyny:

DRUŻYNA 1 PITŁO Z LUFTEM: Ewa Lampa, Anna Tkocz, Anna Zaremba, Aneta Szubert, Paulina Pasieka

DRUŻYNA 2 WARTKI CUG: Marcin Wolniaczyk, Łukasz Markowicz, Paweł Kossowski, Arkadiusz Miodoński, Robert Zawadzki

DRUŻYNA 3 GRYFNY SZTROM: Franciszek Marek, Michał Wróbel, Grzegorz Stachowski, Jarosław Zalega, Marcin Sobieszek

DRUŻYNA 4 GIBKIE OBERIBY: Paweł Ulbrich, Krzysztof Musiał, Marcin Przywała, Walczyk Mikołaj, Rafał Szubert

Dyrektor Naczelny, Prezes Zarządu ENERGOPROJEKT KATOWICE SA

Promowanie zdrowego stylu życia, pomaganie innym oraz dobre kontakty w środowisku biznesowym od zawsze były bliskie spółce ENERGOPROJEKT-KATOWICE SA. Katowice Business Run to jedyny w swoim rodzaju bieg charytatywny, dzięki któremu mamy możliwość pomocy osobom poszkodowanym w wyniku różnych zrządzeń losu. W ten sposób próbujemy zmienić ich życie na lepsze oraz spełnić marzenia o powrocie do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Dlatego już trzykrotnie wsparliśmy Business Run jako zawodnicy, a od 2016 roku również jako sponsor. Nasi pracownicy niezwykle entuzjastycznie podchodzą do kolejnych edycji biegu, o czym świadczy silna reprezentacja EPK w postaci aż sześciu drużyn. Ogromna satysfakcja płynąca z pomocy innym oraz możliwość zdrowego spędzenia czasu z kolegami i koleżankami z pracy, w trochę luźniejszej atmosferze, z roku na rok przyciąga co raz więcej chętnych. My sami nie wyobrażamy sobie kolejnych edycji Katowice Business Run bez naszego udziału. Jest to inicjatywa warta wsparcia, którą szczerze rekomendujemy.

Skontaktuj się z nami

ENERGOPROJEKT-KATOWICE SA

40-159 Katowice

ul. Jesionowa 15

32 20 89 215

epk@epk.com.pl