Aktualności

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz

26 sierpnia 2018 roku odbył się IV RAFAKO Półmaraton Racibórz. Przed głównym biegiem odbył się bieg charytatywny Mini RAFAKO,

z którego dochód był przeznaczony na leczenie i rehabilitację Natalki, dziewczynki z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Na starcie półmaratonu, w ramach którego odbyły się również Mistrzostwa Polski Energetyków, pojawiło się ponad 700 zawodników. EPK reprezentowali: Łukasz Grela, Ewa Lampa, Franciszek Marek, Aneta Szubert, Mariusz Tomczak i Michał Woźniczka.

Mimom deszczowej aury w biegu charytatywnym na 2,1 km wzięło udział blisko 300 osób. Oprócz biegnących i maszerujących z kijkami, dziewczynce towarzyszyła eskorta kolarzy z klubu RAFAKO Orbea MTB Team. Sam wózek pchała Ewa Bugdoł, jedna z najlepszych polskich triathlonistek na długich dystansach. Wśród biegnących była też podwójna Mistrzyni Europy na 400 m i w sztafecie 4 x 400 m Justyna Święty.
Na starcie biegu głównego pojawiło się ponad 700 zawodników. Mimo deszczu zawodnikom biegło się znakomicie, a wielu z nich pobiło swoje rekordy życiowe. Pierwszy linię mety przekroczył Kenijczyk - Rop Abel Kibet, wśród kobiet triumfowała Aleksandra Brzezińska.
W ramach RAFAKO Półmaratonu Racibórz odbyły się również Mistrzostwa Polski Energetyków. Najlepszą energetyczną drużyną okazali się biegacze reprezentujący Stowarzyszenie Feniks przy Elektrowni Opole. Indywidualnie wśród pań najlepsza była Zuzanna Fijałkowska z ELSTA Wieliczka przed Anną Drzyzgą-Błaszczyk z Tauron Team oraz Dagmarą Pyż z Geotermii Podhalańskiej oraz Ewą Lampą. Wśród panów do 45 roku życia triumfował Paweł Ruszała ze Stowarzyszenia Feniks przy Elektrowni Opole przed Przemysławem Koziarzem z Tauronu i Dariuszem Firlejem z Ensolu. W kategorii panów powyżej 45 lat najlepszy był Jerzy Siemaszko reprezentujący ECO Opole przed Mariuszem Rębiszem z firmy Ensol i Andrzejem Grzesikiem z Grupa Azoty ZAK S.A. JB Energetyka. Ogółem w Mistrzostwach Energetyków uczestniczyło blisko 70 zawodniczek i zawodników.
Najlepszym zawodnikiem EPK okazał się Mariusz Tomczak. Serdecznie gratulujemy!

Skontaktuj się z nami

ENERGOPROJEKT-KATOWICE SA

40-159 Katowice

ul. Jesionowa 15

32 20 89 215

epk@epk.com.pl